LECZENIE JASKRY WARSZAWA SECRETS

leczenie jaskry warszawa Secrets

leczenie jaskry warszawa Secrets

Blog Article

Za główne przyczyny powstawania jaskry uważa się podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe i zaburzenia ukrwienia nerwu wzrokowego, jednak każda ze wspomnianych wyżej jednostek chorobowych posiada swój zespół przyczyn i objawów, a co za tym idzie - także rokowań.

ZAĆMA Zaćma to zmętnienie soczewki oka spowodowane starzeniem się organizmu. Zaćma utrudnia odbieranie bodźców z otaczającego nas świata. Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy, które w pełni przywraca funkcję narządu wzroku, jest zabieg chirurgiczny.

Technologia urządzenia zapewnia najłagodniejszy możliwy podmuch powietrza oraz zastosowanie minimalnego podmuchu w trakcie każdego badania.

W leczeniu jaskry wtórnej bardzo dobre efekty przynosi laseroterapia – specjalistyczne zabiegi laserowe.

Jeśli preparaty farmakologiczne nie przynoszą pożądanych efektów, przeprowadza się także zabiegi laserowe, pomagające usprawnić odpływ cieczy z gałki ocznej.

Diagnostyka jaskry polega na badaniu czy nerw wzrokowy dobrze działa. W tym celu sprawdza się pole widzenia i wykonuje badanie komputerowe tarczy nerwu wzrokowego HRT oraz badanie włókien nerwowych GDX. Badania te należy powtarzać two razy w roku. Leczenie jaskry polega głównie na obniżaniu ciśnienia w oku czyli przyjmowaniu specjalnych kropli. Niekiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu laserowego lub operacyjnego (laserowe leczenie jaskry).

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest leczenie jaskry warszawa fakt, iż trwa on zaledwie kilka minut. Pacjent pozostaje w klinice jeszcze przez co najmniej godzinę. Po tym czasie ponownie mierzy się ciśnienie śródgałkowe.

Następnie tworzy się przestrzeń pod sklerą, gdzie ciecz wodnista może swobodnie odpływać. Często stosuje się dodatkowo wszczepienie materiału umożliwiającego dalszy odpływ cieczy, taki jak specjalne implanty lub płatki kolagenowe.

Również w Europie skala problemu jest podobna. Na szczęście coraz bardziej nowoczesne zabiegi pozwalają na skuteczne hamowanie submitępów choroby.

Procedura nie jest bolesna, a tuż przed jej rozpoczęciem lekarz zakłada na oko pacjenta specjalną soczewkę kontaktową. Następnie zwęża źrenicę używając specjalnych kropli i aplikuje w ten sam sposób znieczulenie miejscowe.

Bardzo często 10 zabieg skutecznie powstrzymuje postępy jaskry. Należy jednak pamiętać o tym, że oko po takim zabiegu powinno być regularnie kontrolowane przez specjalistę – zrobiony otwór jest tak niewielki, że czasem samoistnie zarasta i zabieg należy powtórzyć.

Jaskra pierwotna zamykającego kąta zwykle występuje w oczach z nadwzrocznością”, czyli w „małych oczach, w których struktury wewnątrzgałkowe są stłoczone na małej powierzchni.

Schematów leczenia jaskry jest bardzo wiele. Wybór terapii zależy przede wszystkim od zaawansowania zmian ocznych oraz podtypu choroby występującego u danego chorego.

Celem podjętego leczenia jest utrzymanie funkcji widzenia, a co za tym idzie - jakości życia pacjenta. Istotne jest, aby zatrzymać publishępujące uszkodzenia nerwu wzrokowego, uzyskać stabilne parametry w badaniu pola widzenia oraz osiągnąć ciśnienie wewnątrzgałkowe, przy którym - u danego pacjenta - choroba nie będzie publishępować.

Report this page